Hakkımda

1998 – 2003 yılları arasında Brooklyn, New York’taki Pratt Institute’un Grafik Tasarım bölümünde eğitim aldım. Burada bir yıl süren staj deneyimimden sonra ülkeme döndüm ve 2012 yılına kadar bir reklam ajansında grafik tasarımcı ve art direktör olarak çalıştım.

Ajanstan ayrıldıktan sonra Naz Apak ile birlikte bir ‘kendin yap’ (DIY) kitapları projesi olan Zig&Zag Craft’ı tasarladık ve bu süreçte bir kitap hazırlayıp satışa sunduk, sonrasında el yapımı hediyeler üzerine Evim Dergisi için çeşitli içerikler üretmeye devam ettik.

2015 – 2017 yılları arasında bir bilişim çözümleri firmasında tasarım ve kodlama alanında çalışma fırsatım oldu.

Sonrasında ise tamamen serbest zamanlı (freelance) çalışmaya döndüm ve nihayet, 2019 yılında Bodrum’a taşındım. Hala Bodrum’da freelance olarak grafik tasarım hizmeti vermeye devam ediyorum.

Sanata olan ilgim, ailemdeki sanatçıların da desteği ile her zaman canlıydı. Ressam dedem Nurullah Berk, hala bana ilham veren isimler arasında. Bodrum’da kilim sanatçısı Belkıs Balpınar için de büyük bir keyifle yarı zamanlı asistanlık yapıyorum. Seyahatlerimde özellikle sokak sanatı fotoğraflamayı seviyorum. Yakın zamanda çektiğim fotoğrafları stok fotoğraf olarak da paylaşmaya başladım.

İletişimin doğru ve kaliteli grafik tasarımın en önemli aşamalarından biri olduğunu deneyimlemiş olduğumdan, birlikte çalıştığım kişilerle açık ve net bir diyalog kurabilmek, en önemli önceliklerimden biri. Yaptığım çalışmalarla ilgili detaylı bilgileri web sitemde inceleyebiliriz.